پاورپوینت مدیریت استراتژیک در شرکت پپسی غول دنیای نوشیدنی

دسته بندي : انسانی » مدیریت
استراتژی بازاریابی پپسی
https://www.koosha.ir/wp-content/uploads/2020/01/pepsi.jpg
پپسی‌کو(PepsiCo)، شرکت مادر پپسی، با فعالیت در بیش از دویست کشور و برخورداری از بیش از صد سال تجربه در صنعت غذا و نوشیدنی همواره در این بازار پیشگام بوده است.
سهولت خرید، دسترس‌پذیری، قیمت پایین و طعم دلپذیر از جمله توقعات مشتری در بازار رقابتی نوشیدنی‌ها هستند، دقیقاً همان مواردی که پپسی را در حوزۀ خود و در مبارزۀ شانه‌به‌شانه با کوکاکولا به یک پیشرو بدل کرده‌اند.
تقسیم بازار، هدف‌گذاری و جایگاه‌یابی در راهبرد بازاریابی پپسی
پپسی برای آنکه بتواند مشتریان خود را از حوزه‌های مردم‌شناختی و جغرافیایی مختلف هدف قرار دهد از راهبرد بازاریابی انبوه استفاده می‌کند. تقسیم بازار راهبرد مهمی است که به برند کمک می‌کند با ارائۀ پیشنهادهای متمایز گروه ویژه‌ای از مشتریان را هدف قرار دهد.
پپسی از کالاهای بازار انبوه به شمار می‌آید که برای ماندن در رقابت و افزایش فروش خود از راهبردهای هدف‌گذاری غیرمتمایز بهره می‌گیرد.
این شرکت جایگاه خود را به‌عنوان یک برند جوان، سرزنده و پرشور که سنت‌ها و قراردادها را به چالش می‌کشد در بازار نوشیدنی‌ مستحکم کرده است.
مزیت رقابتی در راهبرد بازاریابی پپسی
ارتباط تعاملی با مشتری: اعتقاد به کارزارهای بازاریابی مشارکتی در شناخت نیازهای در حال تغییر مشتریان و بخش‌ها/ گروه بالقوه‌ای از مشتریان در اقتصادهای مختلف به پپسی کمک کرده است.
شرکت مادر قدرتمند: پپسی‌کو با حضور در بیش از دویست کشور و ادارۀ ۲۲ برند همراه با امکاناتشان در سراسر جهان بازیگر اصلی بخش مواد غذایی و نوشیدنی است. پپسی شرکتی با توان مالی بالاست که محصولاتش را در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با شناسه‌های [SKU [1 بزرگ در سطح جهان ارائه می‌دهد.
کنترل هزینه: برخورداری از سبد کالاهای متنوع، برون‌سپاری کارها و صرفه‌جویی در مقیاس به پپسی در کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش سودآوری کمک کرده‌اند.
ماتریس بی.سی.جی در راهبرد بازاریابی پپسی
پپسی و پپسی رژیمی (پپسی بدون قند) از جمله نوشیدنی‌هایی هستند که پپسی به تولیدشان مشغول است.
محصولاتی که پپسی‌کو تحت برند پپسی ارائه می‌دهد به دلیل محبوبیت در میان جوانان و برقراری ارتباط حسی با مردم در جشن‌ها و لحظات خاصشان، «ستارۀ» ماتریس بی.سی.جی[۲] هستند.
راهبرد توزیع در راهبرد بازاریابی پپسی
پپسی برای رساندن محصولات خود به مصرف‌کنندۀ نهایی در هر نقطه‌ای، از کلان‌شهرها و مناطق توسعه‌یافته گرفته تا روستاها و مناطق در حال توسعه، مدل‌های توزیع متفاوتی دارد. محصولات پپسی در بسیاری از کشورها از طریق شبکۀ ارسال مستقیم به فروشگاه[۳] –برای پرکننده‌های بطری و پخش‌کنندگان مستقل- همچنین از طریق مجاری توزیع شخص سوم برای عمده‌فروشان، خرده‌فروشان و مغازه‌های کوچک شخصی در گوشه و کنار کشور توزیع می‌شوند. سایت‌ها و سوپرمارکت‌های اینترنتی نیز جزء نقاط توزیع پپسی هستند.
ارزش ویژۀ برند در راهبرد بازاریابی پپسی
پپسی با قرار داشتن در اولویت ذهنی مشتریان (برخورداری از [TOMA [4بالا) و مشاهده‌پذیری بالا در قفسۀ مغازه‌ها، نمایندگی‌ها زنجیره‌های خرده‌فروشی، در حال رقابت رو در رو با دیگر تولیدکنندگان نوشیدنی است.
شرکت در برنامه‌های مشارکت اجتماعی فراوان در حوزه‌های مختلف موسیقی و ورزش به پپسی و شرکت مادر آن، پپسی‌کو، کمک کرده است تا تداعی‌ها، خاطرات و ارتباطات انسانی قدرتمندی برای برند خود خلق کنند.
پپسی حمایت مالی رویدادهای جهانی بسیاری را به عهده داشته است، مانند جام جهانی کریکت آی.سی.سی، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۵ و رویدادهای فراوان دیگر که همگی ارزش ویژۀ این برند را ارتقا داده‌اند. ارزش ویژۀ یک برند از تمایل مردم برای پرداخت مبلغ اضافه برای آن برند و عدم تمایل به پذیرش جایگزین‌های دیگر حاصل می‌شود.
تحلیل رقابتی در راهبرد بازاریابی پپسی
غول‌های بزرگ بازار نوشیدنی نظیر کوکاکولا، نستله، موندلز و دیگران راهبرد مشابه یا یکسانی با همتایان خود اتخاذ می‌کنند. تنها راه برای ایجاد تمایز در محصولات و حفظ مشتری، فعالیت‌های برندسازی قوی و ایجاد جاذبه در بازار است. رقابت با بازیگران محلی و محصولات تقلبی معضل عمده‌ای است که پپسی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند. کوکاکولا رقیب اصلی پپسی در بازار نوشابه است.
تحلیل بازار در راهبرد بازاریابی پپسی
ارتقای آگاهی مردم در حوزۀ سلامت، تغییر الگوی تقاضا، افزایش هزینۀ کار، تغییرات اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی برخی عواملی هستند که کمابیش بر بازار نوشیدنی‌ تأثیر گذاشته‌اند.
اگرچه در کشورهای توسعه‌یافته به‌ دلیل حضور تعداد زیاد شرکت‌های تولید نوشیدنی ، تقاضا به حد اشباع رسیده است، در کشورهای در حال توسعه به سبب افزایش نفوذ شرکت‌ها به مناطق روستایی و دورافتاده و همچنین بر اثر تغییر سبک زندگی، شرایط اقتصادی و تغییر عادات خرید رشد تقاضا قابل‌توجه است. در صنعت نوشیدنی‌هااحتمال روی آوردن مشتریان به برندهای دیگر یا محصولات مکملی مانند آب معدنی، چای یا قهوه بسیار بالاست.
تحلیل مشتری در راهبرد بازاریابی پپسی
مشتریانِ پپسی را مشتریان خرده‌فروشی یا واسطه‌ها تشکیل می‌دهند. در بخش واسطه‌ها، خواروبارفروشی‌ها، عمده‌فروشی‌ها، پخش‌کنندگان، فروشگاه‌های غذای آماده، مغازه‌های کوچک شخصی و خرده‌فروشان اینترنتی از جمله مشتریان پپسی هستند. در بخش خرده‌فروشی نیز از آنجا که پپسی یک محصول بازار انبوه است، تمامی گروه‌های سنی از مشتریان بالقوۀ آن هستند. بعضی از محصولات پپسی به‌طور ویژه برای بخش خاصی از جامعه تولید می‌شوند، مانند پپسی رژیمی و پپسی بدون قند برای تمامی افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند.
تغییرات لوگوی پپسی، نگاهی به استراتژی های برندینگ و بازاریابی در صنعت نوشیدنی های بدون قند
بیش از ۱۲۵ سال پیش، شرکت پپسی با هدف ساخت نوشابه های خوشمزه و مرغوب تأسیس شد. این شرکت با رقابت شدید در بازار نوشیدنی های غیرالکلی، همیشه به دنبال راهکارهای برندینگ جدید بوده است.
pepsi history brandاز ابتدا تا امروز صاحب سبک شاخص روز
امروزه، با توجه به تمرکز صنعت نوشیدنی های بدون قند برای حفظ سلامتی، شرکت پپسی با تغییراتی در لوگو و هویت بصری خود، به دنبال جذب توجه بازار است. این تغییرات، علاوه بر بهبود هویت بصری، سعی در جلب مشتریانی دارند که به دنبال محصولات بدون قند هستند.
تیم برندینگ شرکت پپسی، این تغییرات را به عنوان یک استراتژی مهم در بازاریابی شناخته و به دنبال جذب بازار جدید هستند. این استراتژی برای حفظ حس آشنایی با مخاطبان قبلی و جذب مخاطبان جدید، از معمولی ترین راهکارهایی است که در صنعت برندینگ و بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.
تغییرات لوگوی پپسی، برای تجدید هویت بصری و جذب مخاطبان جدید، بسیار موثر بوده است. با استفاده از فونت سیاه و حاشیه مشکی در لوگو، این شرکت تلاش کرده است تا هویت خود را بازترسیم کند و بهبود بخشیده و با استفاده از استراتژی برندینگ مناسب، توانسته است به بازار جدیدی وارد شود.
از طرف دیگر، تغییرات لوگوی پپسی نشان می دهد که حتی برندهایی که تاریخچه طولانی دارند، می توانند با اصلاح هویت بصری خود، بهبود و جذب مخاطبان جدیدی را تجربه کنند. این تغییرات در حالی صورت گرفته که شرکت پپسی سعی در تمرکز بر لاین بدون قند خود دارد و با استفاده از تبلیغات تلویزیونی، سعی در جذب مخاطبان جدید دارد.
در کل، تغییرات لوگوی پپسی نشان می دهد که برای حفظ رقابت پذیری در صنعت نوشیدنی های بدون قند، استفاده از استراتژی های برندینگ جدید و جذب بازار جدید، بسیار مهم است. با توجه به اینکه بهداشت و سلامتی برای مخاطبان در اولویت است، شرکت های نوشیدنی باید سعی کنند با تغییرات در محصولات خود، به دنبال حفظ سلامتی مخاطبان باشند.
Pepsis-new-logoقوطی نوشابه بدون قند پپسی
با توجه به پویایی صنعت نوشیدنی های بدون قند، استفاده از روش های بازاریابی جدید و ایجاد تغییرات مناسب در هویت بصری، می تواند به رشد و توسعه شرکت ها کمک کند. به علاوه، با تمرکز بر نیازهای مشتریان و جذب بازار جدید، شرکت ها می توانند بر رقابت با سایر شرکت های هم رده خود، غلبه کنند و به فروش بیشتری دست یابند.
در نهایت، استفاده از استراتژی های برندینگ و بازاریابی مناسب، در صنعت نوشیدنی های بدون قند، می تواند به رشد و توسعه شرکت ها کمک کند و هم چنین به حفظ سلامتی و رضایت مشتریان از محصولات آنها، کمک کند
این اشتباه پپسی در بازاریابی را نباید تکرار کرد

هنگامی که بحث از انواع تولیدات در زمینه نوشیدنی های گازدار به میان می آید، به سختی می توان از نام دو غول شناخته شده این بازار گذشت.

این اشتباه پپسی در بازاریابی را نباید تکرار کرد
پپسی و کوکاکولا مدت هاست که رقابت تنگاتنگی در بازارهای جهانی با هم دارند. آنچه انگیزه اصلی نگارش این مقاله را فراهم کرد، کمپین جدید پپسی است. تا چند هفته پیش صحبت از برتری هرکدام از این دو غول صنعت نوشیدنی بسیار سخت بود. با این حال به لطف تبلیغ تلویزیونی جنجالی برند پپسی اکنون در بسیاری از رسانه ها صحبت از اختلاف وسیعی است که میان دو تولید کننده بزرگ ایجاد شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایران جیب، کلیپ تبلیغاتی صحنه اعتراضات مردمی را به نمایش می گذارد و پلیس ضد شورش نیز در قاب تلویزیون نمایان است. در این میان دو نفر با در دست داشتن نوشیدنی پپسی به میان جمعیت آمده و به افسران پلیس پپسی تعارف می کنند. به همین سادگی! همه چیز دوباره به حالت معمولی برگشته و اوضاع دوباره آرام می شود. اگرچه عادت داریم از هر دو برند مذکور تبلیغات جذابی را مشاهده کنیم، با این حال تبلیغ اخیر پپسی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

داستان از این قرار است که منتقدان معتقدند صحنه های شورش به نوعی کنایه آمیز راهپیمایی جنبش حمایت از حقوق سیاهپوستان، راهپیمایی جهانی زنان و همچنین تظاهرات ضد ترامپ را هدف قرار می دهد.

گسترش اعتراضات نسبت به آگهی تازه پپسی باعث عذرخواهی رسمی شرکت و همین طور بازیگران اصلی تبلیغ تلویزیونی این برند شد. با این حال پرسش اصلی برای تحلیلگران کسب وکار و بازاریاب ها همچنان پابرجاست؛ چگونه این تبلیغ اعتبار جهانی پپسی را کاهش داد؟ راهکارهای جلوگیری از تکرار چنین پیشامدهایی چیست؟

در ادامه مقاله به بررسی این دو پرسش خواهیم پرداخت.

۱- اهمیت انتخاب موضع مناسب و دوری از انتقاد

هیچ حادثه ای بدتر از این نیست که کمپین خود را به پایان رسانده و صبح روز بعد از نمایش رسمی را به مطالعه انتقادهای اساسی از کمپین تان اختصاص دهید. شاید برای برندهای کوچک شکست ضررهای چندانی به بار نیاورده و بازار را تحت تأثیر قرار ندهد، اما حادثه ای که پپسی با آن مواجه است، همه معادلات بازار نوشیدنی را جابه جا خواهد کرد.

مهم ترین مشکل این کلیپ تأکید غیرمستقیم سازنده روی اعتراضاتی است که جامعه جهانی حساسیت بالایی به آنها نشان می دهند. حمایت از حقوق سیاهپوستان و زنان در اغلب کشورها امری پسندیده است. ریسک مدیران پپسی در این مورد با توجه به احتمال کسب موفقیت آغاز شده بود، اما شاید تنها عبارت «فاجعه بار» قدرت انتقال نتیجه این ریسک بزرگ را داشته باشد.

اشتباه بزرگ پپسی به گونه ای کمدی نشان از تکرار اشتباهات در دنیای کسب وکار دارد. در دهه ۹۰ میلادی برند پوشاک و مد بنتون با کمپین خود که به گونه ای توهین به مبتلایان بیماری ایدز تلقی شد، تا آستانه ورشکستگی پیش رفت. راهکار طلایی برای جلوگیری از تجربه چنین حوادثی تمرکز روی ویژگی های غیر جنجالی تبلیغات است. اگرچه ریسک روی المان هایی که جوامع نسبت به آن حساس هستند در برخی موارد منجر به موفقیت و جلب توجه گسترده می شود، با این حال شکست احتمالی اغلب به معنای پایان گشت وگذار شما در بازار کسب وکار است.

در مورد برند پپسی باید خاطرنشان کرد که بسیاری از مردم دنیا خاطرات خوبی از همکاری این برند با ستارگان دنیای ورزش و هنر داشته اند. این همکاری ها اغلب به دور از فضای جنجالی و حاشیه ساز بوده است. بنابراین بهتر است اگر قصد طراحی کمپینی برای کسب وکارمان داریم، از الگوی بی دردسر و موفقیت آمیز گذشتگان استفاده کنیم.

۲- حواس تان به طرفداران برندتان باشد

همه اشتباهات پپسی را که کنار بگذاریم، اقدام به عذرخواهی رسمی در یک کنفرانس عمومی می تواند نقطه عطفی در راستای بهبود فضای تیره میان این برند و طرفدارانش محسوب شود. تمامی صفحات رسمی این برند در فضای مجازی نیز علاوه بر پست های عذرخواهی به پوشش زنده کنفرانس مذکور پرداختند.

در قرن حاضر شبکه های مجازی و مطبوعات همگام با شتاب تکنولوژی اخبار را لحظه به لحظه مخابره می کنند. چنین وضعیتی کار را برای جبران اشتباهات در دنیای تجارت سخت کرده است. با این حال پپسی نقطه مناسبی را برای آغاز فرآیند اعتمادسازی مجدد انتخاب کرده است. به بیانی خلاصه، مشتریان و طرفداران یک برند سرمایه اصلی مدیرانش به منظور دستیابی به موقعیت های بهتر در بازار جهانی و اجرای کمپین های بزرگ هستند. به عنوان یک شرکت متعهد به رعایت حقوق مشتریان توجه به نارضایتی و ناامیدی مشتریان در مواقع بحرانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

۳- محتوا همه چیز است

اگرچه کمپین جدید پپسی واکنش های منفی در میان مردم و کارشناسان به ارمغان آورد، اما بدون شک هدف اولیه تیم طراحی تبلیغات و بازاریابی کسب موفقیت و فروش بیشتر بود. شناخت دقیق از ذهنیت مخاطب و تفسیرهای مختلفی که ممکن است از یک پیام تبلیغاتی صورت گیرد، مهم ترین گام در راستای دستیابی به موفقیت در عرصه تبلیغات و فروش است. پپسی این فرآیند را در کمپین اخیر خود به درستی طی نکرد. اشاره به یک نمونه موفق در زمینه شناخت محتوا و ذهنیت مخاطب کمک شایانی در راستای فهم بهتر بحث خواهد کرد.

روزنامه نیویورک تایمز شعار اصلی خود را به صورت هوشمندانه ای انتخاب کرده است: «امروزه حقیقت بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد.» اگرچه به خوبی می دانیم در فضای مطبوعات قربانی اصلی حقیقت است، اما شعار نیویورک تایمز تأثیر روانی مطلوبی روی مخاطب دارد. چنین احساسی در کنار سابقه درخشان این روزنامه باعث شده امروزه نیویورک تایمز به عنوان یکی از شفاف ترین رسانه های جهان شناخته شود.

۴- اقدام تان را دست کم نگیرید

هنگامی که در معرض تماشای عموم قرار داریم، کوچک ترین حرکات مان نیز سیگنال های مشخصی را مخابره خواهد کرد. همانطور که سیاستمداران با استفاده از زبان بدن پیام هایی را به یکدیگر و رسانه ها منتقل می کنند، در دنیای کسب وکار نیز کمپین ها و تبلیغات در حکم زبان بدن یک برند هستند.

برخی از بازاریاب ها گمان می کنند شرکتی که در آن مشغول کار هستند کوچک و کم اهمیت است. بدون شک این طرز نگاه به چنین مسئله ای کاملاً غلط است. پرسش اصلی انتخاب میان حذف زودهنگام بازار کسب وکار یا حضور متداوم در چنین فضای پر افت وخیزی است. براساس آمارهای رسمی حدود ۷۰ درصد شرکت های تازه تأسیس در نیم سال نخست فعالیت ورشکسته می شوند و از میان باقی شرکت ها تنها ۴٫۷ درصد سال چهارم فعالیت شان را خواهند دید. در چنین شرایطی کم اهمیت نشان دادن رفتارهای یک شرکت، در هر سطحی اشتباهی هولناک خواهد بود.

۵- بازی با آتش ممنوع

تصویر ذهنی مشتریان از یک برند حاصل تلاش طولانی مدیران، بازاریاب ها، طراحان تبلیغات و سایر عوامل مرتبط است. پپسی این تصویر ذهنی را متزلزل ساخته و موجبات تغییر آن را برای مخاطبانش فراهم کرده است. کارشناسان معتقدند که این برد باسابقه قادر به عبور از این بحران خواهد بود. با این حال برای شرکت های کوچک تر شانس مجددی وجود ندارد.

عقاید، باورها و تصاویر ذهنی افراد از شرکت های مختلف در طولانی مدت شکل گرفته و به سختی قابل تغییر است. نکته مهم در این میان تأثیر بسیار زیاد اشتباهات مقطعی برندها روی ذهنیت افراد است. به عبارت بهتر، حتی اگر در طول ۲۰سال اخیر در حد مطلوبی خدمات مورد نیاز را به مشتریان تان ارائه کرده اید، تنها یک خطای بزرگ مانند آنچه پپسی مرتکب شد، آینده برندتان را به خطر خواهد انداخت.

پپسی نام تجاری متفاوت
نام تجاری متفاوت
پپسی یک نام تجاری موفق است.
درست است که به اندازه کوکاکولا موفق نیست؛ ولی خوب هیچ نام تجاری هم اندازه کوکا کولا موفق نیست!
اتفاقا پیشگامی کوکاکولا موفقیت های پی در پی او را بیشتر قابل توجه می سازد.
این برند واقعا یکی از بهترین دومی های جهان است که از نظر رتبه به رقیب اصلیش بسیار نزدیک تر است.
به این علت یکی از ۲۵ نام تجاری با ازش دنیاست.
(به نقل از اینتربرند) که سعی کرده است به جای تقلید از پیشگام بازار خود را متضاد با آن جلوه دهد.
.با اینکه زمانی با شعار تبلیغاتی (اولین غذای خاص نوشیدنی) برای خود بازاریابی می کرد ولی همیشه هویتی جوانتردارد.
با اینکه تاریخ تاسیسش به سال ۱۸۹۸ بر میگردد.
بر این باور بود که بهترین راه رقابت با کوکاکولا استفاده از عامل قیمت است.
از سال ۱۹۵۸ بیشتر روی هویت نام تجاریش متمرکز شد.
شعار تبلیغاتی
شعار تبلیغاتی “خوش مشرب باشید، پپسی بنوشید” اولین شعاری بود که بازار جوانان را هدف قرار گفته بود.
در سال ۱۹۶۱ با شعار تبلیغاتی “و اینک پپسی برای آنان که جوان می اندیشند” به بازار آمد.
از آن زمان به بعد کلمه های “اینک و جوان” ویژگی های مشخص کننده این نام تجاری شد.
این شعار از جهت دیگری هم جالب بود چرا که ایده جوان بودن را به عنوان طرز تفکر بیان می کرد.
نه اینکه واقعا آن را با سن خاصی مرتبط بداند.
این کار برای نام تجاری که در آن زمان وارد ۶۰ سالگی شده بود استراتژی بسیار مناسبی بود.
اما سال کلیدی برایش، سال ۱۹۶۳ بود.این همان سالی بود که پپسی به ایده ی”نسل پپسی” رسید.
کمپین تبلیغاتی نسل پپسی از این جهت تاثیرگذار بود.
که نشان داد چگونه تبلیغات می تواند به جای یک نام تجاری بر پایه طرز فکر و رفتار مصرف کنندگان آن شکل بگیرد.
تفاوت در طعم
در ۱۹۷۵ پیروزی دیگری نصیب پپسی شد؛
پیروزی در آزمایش طعم،که نه تنها مصرف کنندگان بلکه کوکا کولا را هم وارد مبارزه کرد.
در نتیجه این آزمایش روشن شده بود که مصرف کنندگان طعم پپسی را به کوکاکولا ترجیح می دهند.
در گذر سال ها آن قدر پیام مبازاتی قدرتمند شد که باعث نگرانی کوکاکولا شد.
به طوری که کوکاکولا مجبور شد فرمول اصلی خود را کنار بگذارد و محصول جدید با نام “نیو کوک”وارد بازار کند.
نیوکوک یک شکست بود چون با وام گفتن از ارزش هایی مثل طعم و جدید بود که به پپسی تعلق داشت. جهتی مخالف هویت کوکا را پیش گرفت.
اشتیاق برانگیزترین تبلیغ دوران
در زمانی که کوکاکولا گیج می زد این برند حرکتی را شروع کرد که به عنوان اشتیاق بر انگیزترین تبلیغ دوران معروف شد.
کمپین تبلیغاتی نسل جدید با حضو مایکل جکسون در اوج دوره شهرت بین المللیش.
از آن زمان به بعد پپسی یکی از نام تجاری هایی است که از طرف افراد مشهور حمایت می شود.
لیست بلند بالای چهره هایی که پپسی با آنها در ارتباط است:
لاینل ریچی، تینا ترنر، مایکل جی فاکس در دهه ۸۰ میلادی
شکیل اونیل، سیدنی کرافورد، اسپایس گرلز د دهه ۹۰ میلادی
بریتنی اسپیرز، فیت هیل، رابی ویلیامز، دیوید بکهام، بیانسه نولز، پینک و انریکه ایگلسیاس از حامیان این نام تجاری بوده اند.
“مثل یک نیایش”
البته تمرکز روی شخصیت های مشهور گاه می تواند اثرات منفی هم داشته باشد.
در یکی جنجالی ترین برنامه های این برند در سال ۱۹۸۹ شرکت درگیر تهیه ویدئو کلیپ “مثل یک نیایش” مدونا شد.
که در آن خواننده مجسمه مسیح را می بوسد و در میان صلیب های آتش گفته می رقصد.
به دلیل ترس از بایکوت شدن از سوی مشتریان و واتیکان ناچار به کناه گیری از این کمپین شد.
وقتی ویدئو برنده جایزه ام تی وی شد مدونا به هنگام دریافت جایزه گفت:
می خواهم از پپسی به خاطر این همه سر و صدایی که راه انداخت تشکر کنم.
با این وجود تمرکز این برند روی آدم های مشهور موفقیت همه جانبه بود.
که به هویت آن به عنوان نام تجاری باحال در بین نسل ام تی وی کمک کرد.
هویتی که با تاکید کوکا بر قدمتش در تضاد است.
تفاوت در شکل ظاهری
روش دیگری هم خود را از رقیبش متمایز میسازد.از راه تفاوت در شکل ظاهری.
در سال ۱۹۴۱ و در حمایت از وود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم ترکیب رنگ های قرمز سفید و آبی را انتخاب کرد.
البته که در سال های اخیر رنگ غالب نام تجاری پپسی آبی است.که با رنگ قرمز کوکا در تضاد است.
حتی لغت پپسی هم در لوگو با فونت مدرن فوتوریستی نوشته می شود که باز هم با نوشته کلاسیک کوکا در تضاد است.
در نتیجه این استراتژی در تمایز که در مورد نام های تجاری زیرمجموعه ای چون:
دایت پپسی و پپسی بلو و همچنین نام هایی مانند:ماونتین دو هم اعمال می شود به صعودش ادامه می دهد.
به نظر می رسد هر چه انگاره پپسی از کوکا دورتر می شود فاصله بین ارزش مالی این دو نام به هم نزدیکتر می شود.
رمز موفقیت:
ایجاد تمایز
کوکاکولا کلاسیک است. پپسی جدید است. کوکا قرمز است. پپسی آبی است.
کوکا در تبلیغاتش از ارزش های بدون محدودیت استفاده می کند در حالی که پپسی از اشخاص مشهور و طنز.
این تفاوت در ساخت نام تجاری به ایجاد تمایز میان دو محصول مشابه کمک کرده است.
شیوه زندگی
با ارائه کمپین تبلیغاتی “نسل پپسی” یکی از اولین نام های تجاری است که به جای فروش یک محصول به فروش یک شیوه زندگی روی آورده.
بازنگری پپسی پیرامون استراتژی تبلیغاتی اش
تحولات تبلیغاتی برند پپسی
برند پپسی در طول سال های اخیر فعالیت قابل توجهی در عرصه تبلیغات داشته است. آنها یکی از بهترین برندهای بین المللی در زمینه افزایش بودجه تبلیغاتی بوده اند. این تصمیم پس از ارزیابی مدیران ارشد پپسی مبنی بر ضرورت رقابت موثر با سایر برندهای فعال در زمینه تولید نوشابه های گازدار، به طور ویژه کوکاکولا، به تصویب نهایی رسید. اگر از طرفدارهای صنعت تولید نوشابه باشید، به احتمال زیاد فعالیت مناسب کوکاکولا در دهه اخیر و برتری این برند از نظر تبلیغاتی بر پپسی را مشاهده کرده اید. این امر موجب اعتراض بسیاری از علاقه مندان پپسی شده است. به همین خاطر سال گذشته مدیران پپسی بودجه تبلیغاتی شرکت را ۱۲درصد افزایش دادند.

شاید در نگاه نخست افزایش ۱۲درصدی بودجه بخش تبلیغات چندان گزاف به نظر نرسد، با این حال وقتی دامنه فعالیت پپسی و سود سالانه این برند را مدنظر قرار دهیم، آگاهی بهتری از تاثیر این افزایش بودجه خواهیم داشت. براساس تصویب نهایی مدیران ارشد پپسی سالانه ۱۲درصد بر بودجه تبلیغاتی این برند افزوده خواهد شد. این امر به معنای افزایش بیش از ۳۶درصدی بودجه تبلیغاتی پپسی تا سال ۲۰۲۱ است. هدف اصلی از افزایش بودجه تبلیغاتی پپسی براساس اعلام نظر رسمی تیم مدیریتی ایجاد برندی «قوی تر، با رشد بالا و رضایت بیشتر مشتریان» عنوان شده است. بدون تردید اتکای صرف بر روی حوزه تبلیغات به منظور کسب تمام اهداف نام برده بسیار دشوار خواهد بود. به همین خاطر شاید پپسی نیازمند استفاده از سایر نکات مدیریتی و برندسازی نیز باشد.

تحولات تبلیغاتی برند پپسی

نکته مهم درخصوص فعالیت برند پپسی سرمایه گذاری عظیم بر روی فناوری هوش مصنوعی است. این امر با هدف شناخت بهتر مشتریان هدف در بازارهای جهانی صورت گرفته است. امروزه تمام برندهای فعال در بازارهای جهانی از ابزارها و نرم افزارهای دارای هوش مصنوعی برای تحلیل بازار استفاده می کنند. این امر علاوه بر کاهش هزینه های جاری شرکت موجب تسریع فرآیند گردآوری و تحلیل داده ها نیز می شود.


یکی از انتقادات به نسبت جدید به برندها مربوط به عدم شخصی سازی مناسب تبلیغات است. پپسی در این راستا اقدام به استفاده از هوش مصنوعی و تجربه مشتریان وفادارش کرده است. به این ترتیب با جمع آوری اطلاعات مهم پیرامون مشتریان و مخاطب هدف برند امکان تولید محتوای تبلیغاتی در قالب های مختلف فراهم می شود. امروزه سطح انتظار مشتریان از برندها افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است، بنابراین ما باید خود را با انتظارات تازه مشتریان انطباق دهیم. برخی از اقدامات تازه پپسی در این زمینه افزایش میزان رضایت مشتریان با استفاده از بازخوردهای دریافتی از آنها در شبکه های اجتماعی است. این امر به طور ویژه در مورد تعهد پپسی مبنی بر کاهش استفاده از مواد اولیه پلاستیکی در بسته بندی محصولاتش قابل مشاهده است. این تصمیم پس از اعتراض دامنه وسیعی از مشتریان مبنی بر ضرورت حفاظت از محیط زیست از سوی مدیران ارشد پپسی اتخاذ شد.

تحول در زمینه افزایش بودجه تبلیغاتی پپسی از نیمه نخست سال ۲۰۱۹ شروع شد. ابتدا بودجه بخش تبلیغات آمریکای شمالی پپسی به طور آزمایشی افزایش یافت. این امر با هدف ارزیابی تاثیر افزایش بودجه بازاریابی و تبلیغات بر روی افزایش درآمد شرکت در کوتاه مدت اجرا شد. پس از دریافت نتایج امیدوارکننده، بخش قابل توجهی از نمایندگی های پپسی در سراسر جهان شروع به افزایش بودجه بخش تبلیغات کردند.

براساس آمارهای رسمی ارائه شده از سوی برند پپسی میزان سود خالص آنها در سال ۲۰۱۹ نسبت به پنج سال گذشته با رشد ۴٫۵درصدی مواجه شده است. این امر در دنیای کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از برندها برای افزایش حتی یک دهم درصدی سودشان حاضر به صرف هزینه های چند میلیون دلاری هستند. در این میان پپسی با برنامه ریزی درست موفق به افزایش ۴٫۵درصدی سود نهایی اش شده است.

پپسی در طول سال های اخیر به طور مداوم تحت فشار گروه های فعال محیط زیست و همچنین برخی از نهادهای قضایی ایالات متحده قرار داشت. دلیل اصلی فشار گروه های حامی محیط زیست استفاده بی رویه از مواد پلاستیکی عنوان شده است، با این حال بحث مراجع قضایی اندکی پیچیده تر است. بر این اساس تفاوت قوانین مربوط به اخذ مالیات در ایالت های مختلف موجب ایجاد مشکلات قانونی و حقوقی برای پپسی در طول سال های اخیر شده است. بی تردید این امر تاثیر منفی بر روی وجه بین المللی پپسی خواهد داشت. به همین خاطر در پس افزایش بودجه تبلیغاتی این برند، استراتژی اصلی در رابطه با مسئله مالیات رفع سریع مشکلات حتی به قیمت پرداخت جریمه است. اعتبار یک برند در دنیای کسب و کار و به ویژه تبلیغات اهمیت بسیار زیادی دارد. مدیران پپسی به هیچ وجه تمایلی به خدشه دار شدن خوشنامی بین المللی شان ندارند.

اگرچه بودجه تبلیغاتی و بازاریابی پپسی از سال گذشته رشد بسیار زیادی یافته است، اما استراتژی اصلی آنها افزایش پیوسته و بلندمدت بودجه این بخش نیست. هیو جانسون، مدیر ارشد بخش مالی پپسی، در این رابطه اظهارنظر مهمی دارد: «من گمان نمی کنم امسال نیز شاهد افزایش بی رویه بودجه بخش تبلیغات باشیم. اگرچه تصمیم اصلی افزایش بودجه برای سه سال متوالی است، اما سایر بخش های شرکت نیز نیازمند توجه و افزایش بودجه هستند، بنابراین باید تصمیمات منطقی تری اعمال شود.» بدون تردید این اظهارنظر به معنای توقف ناگهانی افزایش بودجه بخش تبلیغات نیست. هدف اصلی در اینجا توسعه یکنواخت بخش های مختلف کسب و کار است. بخش زیادی از تصمیم های تیم مدیریتی پپسی در عرصه تبلیغات به سرنوشت این برند در سال جاری بستگی دارد. سال ۲۰۱۹ از نظر تبلیغات برای پپسی همراه با موفقیت های بسیار زیادی بود. برخی از کارشناس ها پپسی را بهترین برند سال گذشته از نقطه نظر تبلیغات عنوان کرده اند. بی تردید این امر اهمیت بسیار زیادی برای مدیران پپسی دارد، با این حال تداوم موفقیت ها در عرصه تبلیغات بسیار مهم است. اگر این برند در حوزه تبلیغات موفقیت پایداری کسب نکند، احتمال افزایش مداوم بودجه بخش تبلیغات بسیار پایین خواهد بود.

هدف اصلی برند پپسی در سال ۲۰۲۰ مدرن سازی بخش تبلیغات است. این امر با استراتژی تغییر همکاری های تبلیغاتی پپسی در سال گذشته هماهنگی بالایی دارد. بنابراین باید شاهد حال و هوای تازه تری در کمپین های تبلیغاتی این برند باشیم. یکی از انتقادات پایدار در طول سال های اخیر از پپسی عدم نوآوری و خلاقیت در تبلیغاتش است. بی تردید انتظارات از برند پپسی با سابقه موفق تبلیغاتی در دهه نخست هزاره جدید بسیار بالا خواهد بود. متاسفانه پپسی در طول دهه گذشته موفقیت چندانی در حوزه تبلیغات نداشت، بنابراین شروع دهه جدید با برنامه های تازه موجب افزایش امیدواری مدیران و البته علاقه مندان به این برند شده است.

مطلب مرتبط: کمپین تبلیغاتی ویژه پپسی برای مشتریان اسپانیایی

بسیاری از کارشناس ها احتمال موفقیت پایدار پپسی در حوزه تبلیغات را بالا می دانند. این امر با توجه به سابقه درخشان پپسی و تعیین استراتژی روشن از سوی تیم مدیریتی تقویت شده است. به هر حال سابقه موفق برندها در زمینه کسب و کار ملاک مهمی برای تبلیغات تاثیرگذار است. پپسی با سابقه درخشان در حوزه تولید نوشابه های گازدار توانایی بالایی برای جلب نظر مشتریان بازارهای جهانی خواهد داشت.

برترین و خلاقترین تبلیغات جهانی پپسی
در این نوشتار از مجموعه مقالات آکا, خواهید دید که چگونه با انجام تبلیغات می توانید به معرفی برند خود و قدرت نمایی آن بپردازید. در ادامه مجموعه ای خلاقانه از تبلیغات پپسی که رقابت تنگاتنگی با شرکت کوکاکولا دارند را مشاهده خواهید کرد. همیشه با مشاهده و آنالیز نحوه تبلیغات رقبا و برندهای مختلف ، ذهن خود را برای ایده پردازی آماده نمایید. امیدواریم از مشاهده این تصاویر و خلاقیت ها استفاده و لذت ببرید. با ما همراه باشید.به چه زبانی بگوید که بهترین نوشیدنی برای نوشیدن در کنار ساندویچ پپسی است؟

با این پوستر به راحتی این باور رو به بیننده منتقل می کند که برای داشتن حداکثر لذت از ساندویچ خود، بایستی در کنار آن یک نوشابه بنوشید و آن نوشابه چیزی جز پپسی نیست !

خلاقیت در تبلیغ پپسی

چه کسی می گوید که نوشابه عامل چاقی است؟

pepsi diet (پپسی دایت) نوشابه ای است که دلیلی برای لاغری شما می شود.یک گربه با خوردن این نوشابه رژیمی توانسته به سوراخ موش راه پیدا کند !

این یعنی قدرت نمایی

تبلیغات برند پپسی

تشنگی در راه است…

خلاقیت جالب در الهام گرفتن از یک فیلم (بازی تاج و تخت _ Game Of Thrones)وقتی تشنه هستید این پپسی است که می تواند تشنگی شما رو برطرف نماید و تخت پادشاهی که از نی ساخته شده در دستان اوست.

ایده تبلیغاتی پپسی

به زندگی بیاندیش

همانطور که به خون برای فعالیت قلب نیاز دارید ،به پپسی نیز برای ادامه حیات نیازمندید.

در این پوستر تبلیغاتی ارزش پپسی با خون مقایسه شده و این پوستر نوید با اهمیت بودن این نوشیدنی رو به مردم القا می کند شاید افرادی رو در اطراف خود دارید که بدون استثنا روزانه تعدادی نوشابه مصرف می کنند پپسی با این پوستر به این افراد اشاره می کند تا شما بهتر بتوانید دلیل مصرف بالای نوشابه از طرف آن ها را درک نمایید. آن ها با پپسی زندگی خود را غنی تر می کنند !

تحلیل بازاریابی پپسی

از پپسی لذت ببرید…

با یک تبلیغ خلاقانه ، نشان می دهد که نی نوشابه نیز به پپسی تمایل دارد شما به کدامیک تمایل دارید؟

Pepsi

تبلیغات پپسی

خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : یادآوری و حک نمودن برند پپسی به عنوان ترجیح اول)خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : یادآوری و تاکید بر طبیعی بودن پپسی)خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : یادآوری و تاکید بر طبیعی بودن پپسی)خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : لذت بخش بودن با عجین کردن پپسی و تفریحات لذت بخش مثل شنا کردن در استخر)خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : لذت بخش بودن با عجین کردن پپسی و بهترین لحظات زندگی )خلاقانه ترین تبلیغات محیطی پپسی (هدف کمپین : لذت بخش بودن با عجین کردن پپسی و موسیقی ) به همراه ایجاد امکان شنیدن موسیقی در مترو pepsiads3خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی (هدف کمپین : ایجاد ارزش حتی برای یک قطره )خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین : معرفی پپسی رژیمی )خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین : معرفی قوطی جدید پپسی با نام mini cans )خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین : معرفی قوطی جدید پپسی با نام mini cans )خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین :ترجیح پپسی به کوکا)
در این پوستر پپسی به طرز بسیار ظریفی ترجیح و ارجحیتی برای خود نسبت به کوکا کولا ابراز می کند. قرار دادن قوطی جدید پپسی دقیقا در جای آرم و لوگوی بطری کوکاکولاخلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین :ترجیح پپسی به کوکا)
با اینکه هیچ نشانه ای از نام کوکا وجود ندارد ولی رنگ قرمز و فرم موج روی قوطی بلافاصله کوکاکولا را در ذهن مخاطب تداعی میکند.خلاقانه ترین آگهی های تبلیغاتی پپسی ( کمپین :ترجیح پپسی به کوکا)
معرفی محصول رژیمی جدید پپسی با نام مکس و تلقین داشتن طعم بسیار بهتر از کوکا (zero نام محصول رژیمی جدید شرکت کوکا) باز هم به چالش کشاندن کوکاکولا با نگاهی زیرکانه با شعار بهترین طعم بدون شکرMAX TASTE NO SUGARخلاقانه ترین تبلیغات محیطی پپسی ( کمپین :معرفی پپسی مکس)خلاقانه ترین تبلیغات محیطی پپسی

محصول جدید پپسی برای حضور در جنگ کولا ها

در پی معرفی محصول Coke Life از کوکاکولا Cocacola ، پپسی Pepsi ، رقیب همیشه در صحنه و شاداب، محصول جدید خود با نام Pepsi True را معرفی کرده است.
پپسی محصول Pepsi True را با یک استراتژی متفاوت و به صورت کاملاً اختصاصی در فروشگاه اینترنتی آمازون Amazon.com عرضه کرده است.
Pepsi-True
Pepsi True نیز مانند همتای خود در شرکت رقیب یعنی Coke Life از عصاره طبیعی Stevia تشکیل شده است که از ۳۰ درصد شکر کمتر نسبت به دیگر نوشابه‌ها برخوردار است.
pepsi true
Pepsi True دارای ۶۰ کالری بوده و هدف اصلی از تولید نوشیدنی با کالری و شکر کمتر برای رقابت با محصول Coca-cola Life بوده است.

شرکت‌های تولیدکننده نوشابه در جنگی که بر ضد آنها در مورد کالری و قند محصولات‌شان وجود دارد و در پی اتهاماتی که به آنها وجود دارد، سعی کرده‌اند با تغییر در فرمولاسیون نوشابه و تولید محصولاتِ جدید، خود را از یک تولیدکننده سودجو به تولیدکننده‌ای تبدیل کنند که سلامت مشتریان‌شان برای آنها مهم است.
Stevia نوعی شیرین‌کننده طبیعی است که در عین حفظ طعم نوشابه، می‌توان نوشابه‌های کم کالری‌تری را تهیه و عرضه کرد.

Pepsico Jobs
کمپانی پپسی، دارای یک کانال رسانه‌ی اجتماعی جامع است که به کارمندان آینده‌نگر اختصاص دارد. اگرچه دیگر شرکت‌­های جهانی که هزاران کارمند دارند نیز از توجه به تولید محتوای منابع انسانی غافل نشده‌­اند، اما تمرکز کمپانی پپسی به عنوان یکی از بزرگ­ترین برندهای جهان، در این زمینه بیش از سایرین است. آن­‌ها نشان دادند که اصولا برندهای کوچک­‌تر، زیر سایه و چتر شرکت‌­های بزرگ­‌تر قرار می‌­گیرند. این محتوا بر نوشیدنی­‌هایی اشاره می‌­کند که در تولیدشان به مقوله‌ی سلامتی اهمیت داده می‌­شود. چیزی که ممکن است کمی عجیب به نظرتان برسد، زمانی است که به میزان قند موجود در پپسی توجه کنید. این را هم بخاطر بسپارید که این شرکت صاحب Quaker Oats ، Naked ، Tropicana ، Sabra ، Stacy و Gatorade نیز هست.

کمپانی پپسی در حساب کاربری توییتر خود مرتباً مواردی مانند محتواهای جذاب و مورد توجه برای کارمندان و یا فیلم­‌هایی با موضوعیت «چگونه ساخته شده» را پست می­‌کند. ایندرا نویی، مدیرعامل این کمپانی، از نتایج بازدیدهایی که از دفاتر شرکت در سراسر جهان دارد در وبلاگش می‌­نویسد در اکانت توییتر پپسی بازنشر می­‌شود.

فهرست
تاریخچه و ویژگی
تجزیه و تحلیل آمیخته بازاریابی (۴P) پپسی کو
ماتریس بی.سی.جی در راهبرد بازاریابی پپسی
استراتژی بازاریابی پپسی
طراحی محصولات و خدمات پپسی
طراحی شغل برای منابع انسانی
تحلیل مشتری در راهبرد بازاریابی پپسی
بازاریابی محصول
بازاریابی محصول در مقابل بازاریابی سنتی
استراتژی بازاریابی محصول
جنبه های خارجی عرضه محصول
جنبه های داخلی عرضه محصول
مثال های بازاریابی محصول
استراتژی بازاریابی پپسی: بینش و نوآوری
تاریخچه پپسی
شبکه دسترسی به مخاطبان
مخاطبان هدف پپسی
جدول زمانی پپسی
استراتژی های بازاریابی پپسی
درآمد خالص پپسی کو در سراسر جهان از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۱
ایجاد مشارکت های برند
اختراع دوباره لو گوی برند
موقعیت یابی برند
ساختارهای قیمت گذاری چندگانه
تجزیه و تحلیل Pepsi PESTLE
عوامل سیاسی
عوامل اقتصادی
عوامل اجتماعی
عوامل تکنولوژیکی
عوامل حقوقی
عوامل محیطی
BCG Matrix و VRIO Framework برای پپسی
مگا مارکتینگ در شرکت پپسی
Pepsico Inc تجزیه و تحلیل SWOT / ماتریس SWOT
توسعه ۴ نوع استراتژی در ماتریس SWOT
ماتریس SPACEدرشرکت پپسی
ماتریس آنسوف درشرکت پپسی
تجزیه و تحلیل بازاریابی PepsiCo 5C
پپسی: مدل کسب و کار | استراتژی بازاریابی | کانال توزیع
مدل کسب و کار پپسی
استراتژی بازاریابی کوکاکولا، طرح و ترکیب (۴Ps)
استراتژی بازاریابی پپسی
کوکا کولا در مقابل پپسی – رقابت افسانه ای بازاریابی
کانال توزیع پپسی
انبار مشتری
شبکه های توزیع کننده
تجارت الکترونیک


با ۱۷۳ اسلاید تخصصی

دانلود و خرید ۱۶۰۰۰۰تومان
دسته بندی: انسانی » مدیریت

تعداد مشاهده: 737 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 173

حجم فایل:2,547 کیلوبایت

 قیمت: 160,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    173اسلاید قابل ویرایشپاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت زاپوس برندی که دانشگاه مشتری نوازی جهان است

زاپوس در سال ۱۹۹۹ توسط تونی زیه در سانفرانسیسکو و در آپارتمانی شخصی شروع به کار کرد و در مدت ۱۰ سال توانست از فروش هیچ به فروش خالص سالانه یک میلیارد دلار دست پیدا کند.

قیمت : 180,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت لگو امپراتوری بازاریابی محتوا و برندی برای همه نسل ها

لِگو یک شرکت ساخت اسباب بازی است و همانقدر که برای کودکان جاذبه دارد، برای بزرگسالان نیز جذاب است و این تبلیغ هم کودکان را سر ذوق می‌آورد و هم والدین آن‌ها را که دوباره دست به ساخت سازه‌های کوچک بزنند!

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت هیتاچی ژاپن برندی پرآوازه وپیشرو درفناوری اطلاعات

مدیریت استراتژیک درشرکت هیتاچی ژاپن برندی پرآوازه وپیشرو درفناوری اطلاعات تاریخچه شرکت هیتاچی ژاپن ؛ فعالیت های برند Hitachi سیر تحولی عظیمی را پشت سر گذاشته است.

قیمت : 140,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک در شرکت پپسی غول دنیای نوشیدنی

پپسی‌کو(PepsiCo)، شرکت مادر پپسی، با فعالیت در بیش از دویست کشور و برخورداری از بیش از صد سال تجربه در صنعت غذا و نوشیدنی همواره در این بازار پیشگام بوده است.

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت هواپیمایی دلتا با رویکردبازاریابی رابطه مند و احترام به زمان مشتری

دلتا ایرلاینز (به انگلیسی: Delta Air Lines ) شرکت هواپیمایی آمریکایی است، که هم‌اکنون پس از شرکت‌های لوفت‌هانزا، امریکن ایرلاینز و یونایتد کنتیننتال در رتبه چهارم از فهرست بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان قرار دارد.

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت.مدیریت استراتژیک درشرکت زد اف(ZF).بازیگر جهانی در فناوری درایو لاین driveline

زد اف (فریدریشسهافن آگ)، که به اختصار zf نیز نامیده میشود، یکی از شرکت های خوشنام و نامدار آلمانی است که کار اصلی این کمپانی طراحی و تولید اکسل و گیربکس کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، ماشین‌آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی، توربین‌های بادی و تجهیزات سنگین در جهان می‌باشد.

قیمت : 120,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت.مدیریت استراتژیک در آدیداس، شرکتی که مادرصنعت برندینگ جهانی کفش است

آدیداس یک هولدینگ است که در زمینه تولید محصولات ورزشی فعالیت می‌کند.

قیمت : 140,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت.مدیریت استراتژیک درشرکت اچ پی فناوری اطلاعات چند ملیتی که نقش پیشرو درارائه محصولات و خدما

شرکت هیولت پاکارد (که به آن HP گفته میشود) (/ˈhjuːlɪt ˈpækərd/ HEW-lit PAK-ərd) یک شرکت فناوری اطلاعات چند ملیتی است که مقر اصلی آن در پالو آلتو، کالیفرنیا واقع شده است

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک در شرکت دی اچ ال .غول آلمانی -آمریکایی صنعت حمل و نقل بین المللی

دی.اچ.ال نخستین شرکت خدمات پستی هوایی بود که در بازار اروپای شرقی ظهور کرد.

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت”مدیریت استراتژیک منابع انسانی با رویکرد رفتارهای رهبری انسان ها در شرکت فورد”

وقتی کارمندان از برنامه ها، الویت ها و مشکلات سازمان آگاه باشند و سازمان پذیرای راهکارها و ایده های آنها باشد آنها تمایل بیشتری برای مشارکت در امور سازمان خواهند داشت و این موضوع تاثیر به سزایی در افزایش اثربخشی و بهبود بهره وری سازمان دارد.

قیمت : 98,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت”مدیریت استراتژیک منابع انسانی با رویکرد افزایش بهره وری ویادگیری سازمانی درشرکت سونی”

مدیریت استراتژیک منابع انسانی، عبارتست از: مرتبط ساختن مدیریت منابع انسانی با هدفهای کوتاه مدت و بلند مدت استراتژیک سازمان برای بهبود عملکرد آن و ایجاد فرهنگ سازمانی که بتوان انعطاف پذیری و خلاقیت را تقویت کرد. هدفهای سیستم مدیریت منابع انسانی متاثر از هدفهای استراتژیک هر موسسه است

قیمت : 98,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،مدیریت استراتژیک درشرکت اپل ،ارزشمندترین استارتاپ جهانی درفروش موفق

اپل همیشه چیزی را تولید کرده است که مدیرانش آرزو داشته‌اند که روزی چنین چیزی را داشته باشند. در نتیجه، اپل با ارائه محصولاتی که مشتریانش نمی‌دانستند که می‌خواهند، آنها را خوشحال و حیرت‌زده می‌کند.

قیمت : 92,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،مدیریت استراتژیک درشرکت سامسونگ ،بزرگترین استارتاپ جهانی که بازاریابی محتوا را مزیت رقابتی

اغلب سامسونگ را به عنوان یکی از بهترین برندهای جهانی تلفن همراه می شناسند. برندی که همچنان برای تداوم حیاتش تلاش می کند و به دنبال سهم بازار بیشتری در بازار گوشی های تلفن هوشمند است. چیزی که سامسونگ را به رهبر صنعت تبدیل کرده است، استراتژی بازاریابی موفق این شرکت است.

قیمت : 65,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،مدیریت استراتژیک درشرکت اپل ،ارزشمندترین استارتاپ جهانی درفروش موفق

هیچگاه اپل تنها با هدف کسب درآمد به یک حوزه کاری جدید وارد نشده است ولی البته پول و درآمد را فراموش نمی‌کند.

قیمت : 52,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت یو پی اس.رهبرجهانی در تحویل بسته های مشتریان و شاهکارمدیریت زنجیره

UPS یکی از قدیمی‌ترین برندهای فعال در صنعت ‌حمل‌و‌نقل جهانی است که امروز در شاخه‌های گسترده‌ی آن، به‌عنوان بازیگری بزرگ شناخته می‌شود.

قیمت : 140,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت مدیریت استراتژیک در شرکت حمل ونقل فدکس با رویکرد پیوند خلاقیت بابزرگترین ناوگان کارگوی جها

فدکس که بیشتر با برند FedEx شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین بازیگران حوزه‌ی لجستیک است که با دراختیار داشتن ناوگانی متشکل از ۶۸۸ فروند هواپیما، روش‌هایی نوین را پایه گذاشته است.

قیمت : 160,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت شرکت ال جی،درک فرصت های استراتژیک و مدیریت برذائقه مشتریان

دربررسی عملکرد شرکت ال جی آنچه که مهم است این که مدیران شرکت و تحلیل گران آن بخوبی با مشتریان خویش ارتباط برقرار نموده و برآنند تا ضمن مدیریت عاطفی مشتریان ،موجب ایجاد رضایت پایدار درآنها گشته و در رقابت نفسگیر با تولیدگنندگان داخلی کشورشان و تولید کنندگان اژدهای زرد به رقابت بپردازند

قیمت : 72,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت. مدیریت استراتژیک در شرکت کانن برند مشهورصنعت عکاسی وپیشگام درنوآوری

کانن یکی از مشهورترین برندهای دنیای عکاسی هم در دوران آنالوگ و هم دیجیتال است که تاریخچه‌ای نزدیک به یک قرن هم در صنعت اپتیک دارد.

قیمت : 78,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،مدیریت استراتژیک درشرکت زیراکس

شرکت زیراکس با سابقه ای صدساله و دریافت دهها جایزه ملی و بین المللی، پرونده پربرگ و باری دارد. اختراع فناوری عکسبرداری الکتریکی یا زیروگرافی خیلی سریع، شرکت را از دنیای فناوریهای قدیمی به فناوریهای نوین منتقل کرد.

قیمت : 38,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،مدیریت استراتژیک درشرکت تویوتا بارویکردتسخیرقلوب مشتریان وتبدیل شدن به موفق ترین خودروسازج

یکی از شرکت های مطرح جهان که درطول ۷۵سال فعالیت خویش توانسته است با شناخت بازارهای جهانی و مدیریت ذائقه مشتریان خویش و به ویژه با شعار احترام به مشتریان ،بقا و دوام خویش به صورت مستمر رقم بزند،شرکت تویوتا است.

قیمت : 65,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل